VCRC-GT

Boxos a GT fórumban már röviden leírta a lényeget, de egy kicsit részletesebben én is leírom

A terv az lenne, hogy a sprint versenyeket kicsit mellőzzük, elég sok liga van, ahol sprint versenyek vannak, viszont kevés, ami a hosszabb távot preferálná.

A mod az EnduRacers által készített Endurance series lenne, amiben P2 és GT autók is megtalálhatóak. Pár kör az autókkal elég pozitív adatokkal szolgált, elég jól vezethető, jól setupolhato. Így esett erre a választás.

A fő cél az lenne, hogy mind a két kategóriát egyszerre lássuk a pályán így élvezetesebbé és izgalmasabbá téve a versenyeket. Ehhez persze minél több fő szükséges. Anno volt hasonló, még Horcsa vezetésében, de ő GT-t és a WTCC-t rakta egybe és egy csapatban kellett egy WTCC-nek is és egy GT-nek is lennie. Itt egy csapaton belül azonos autóval kell menni.

Ha a létszám kevés lenne, akkor sincs megállás, nem hiába lett ez a mod választva, akkor kiválasztjuk az egyik kategóriát és azzal lesz a bajnokság.

A bajnokság 1 órás, 1,5 órás és 2 órás versenyekből állna, amihez nem kell pilótacsere, mert ennyit ki lehet bírni, de szükséges lenne a boxolás, ami megint csak izgalmasabbá tenné.

Sajnos nekem a csütörtök kiesett, így hétfő és kedd lett alkalmas, mivel a futam táv figyelembe lett véve, az a döntés született, hogy az időmérő és a futam nem egy napon lenne, mert egy 2 órás verseny esetén eléggé korai időpontra esne az időmérő.

Az ötlet a következő lenne: hétfőn 20:00-tól lenne az időmérő, ami kb 30 perc lenne, majd kedden a verseny a következő időpontokban:

• 1 órás verseny esetén az indulás 20:00-kor lenne, így 21:00-ra vége is lenne.
  • 1,5 órás verseny esetén az indulás 20:00-kor lenne, így 21:30-ra vége is lenne.
  • 2 órás verseny esetén az indulás 19:30-kor lenne, így 21:30-ra vége is lenne.
Természetesen mindegyik előtt lenne egy 10 perces warmup.
Ezenkívül folyamatban van az előre felgumizott pálya előkészítése, ebben az esetben nem lenne szükség a felgumizásra, de ez még nem biztos.
A pályák még kérdésesek, de pár pályára már lehet számítani (amik a szerveren lévő modban már benne vannak):